ஜ..:: KuMaNoVa4ever The BesT In The World MusiC 4 Ever ::.. ஜ
 
ForumPortaliCalendarGalleryTV LIVEPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 MSN NICKNAME SHQIP part.3

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dj-X-van
Administrator
Administrator
Dj-X-van

Numri i postimeve : 18
Age : 28
Registration date : 19/11/2008

MesazhTitulli: MSN NICKNAME SHQIP part.3   Wed Nov 19, 2008 1:14 am

101. Edhe Nese Para Meje Bjen N'dy Guj Un T'boj Te Lumtur Po Me T'dasht Nuk
Muj...

102. Po Zemer Ski Nevoj Hiq Mu Merzit Ka Me Ardh Koha Kur Ni Fjal Temen Ki
Me Prit.

103. Po Mwjen Keq q* Nuk Tdu Po Kurr Ti Per Mu Ski Egzistu Kshtu Qe Nrrs
Munesh Me Shku.

104. Un T'kurtalisi Jeten Ta Bitisi Gjaku i Nxet Kur M'vlon Kur T'vraj Si Bi
Pishmon Jom Nipi i Babgjyshit q* e Ka Vra Ni Bataljon.

105. I Pervlum N'zemer Kjo Dor Veq Po Shkrun Fjalt e Mija As Topi Si Lun.

106 NuK JaM Ku Me DiT QfaR NjErI Qe Me ThOjN QfaR MaNgUpI Po Ni SeN e KaM Te
SiGurT KejT FaMiLjeN Ta ZhDuKi.

107. Ta Besoj 1 Sen Qe Shum Osht Ka Te Dhem Spo Munesh Mu Pajtu Me Faktin Qe
Mo Sje Ne Zemren Tem.

108. Kur Deshiron Diqka Gjen Menyren Kur Nuk Deshiron Gjen Arsyen.

109. Krejt Qa Po Du Krejt Qa Po Thom Po Du Me Pa Qa Ti Per Mu Bon Qa Boj Un
Per Ty Sun e Pershkruj e Ti Per Mu Se Pin As 1 Got Uj.

110. Munohesh Kujtimin Me Rujt Munohesh Mos Me Wujt Po Mem Hek Pi Zemres
Kurr Ski Me Mujt.

111. Kojshikja Jem Ka Po Sillet Po Ma Bon Narkoman e Djali i Wet Ka Tsillet
Bonbona Han.

112. Jom Djal Pa Defekt Me 1 Projekt Indirekt Ta Marr Zemren Me Respekt.

113. Pritsha Ti Mu Nal... Pritsha Ti Me Dal... Prit Tash Un Me Te Fal.

114. Pse Zemer Po Lodhesh Pse Veten Pe Munon Kur Pe She Qe Hiq So Ka Te
Shkon...

115. N'zemer Kom Haver Qe Me To Gjith Boj Sherr T'miren e T'keqen e Ndajm
Perher.

116. Le Te Ndodh Qfar Te Ndodh Un Jom Me Ty Gjith Bota Je Per Mu Jemi Wetem
Ne Te Dy.

117. E Di q* Ulesh , Kur Pshurresh , E Shet Trimnin Weq Qashtu Ngulesh.

118. Un Tdu Edhe T'kuptoj Po Mem Bo Nervoz Kerkon Se Lejoj.

119. Jom Ka Prowoj Me Nejt Rahat Mos Mu Nguc Me Kerkon Po Nafaka Jem Hiq Nuk
Po Ma Don.

120. Te Nderova Dhe Te Respektova Vetem Pse Ishe i Ndershme, Se Dita Se Do
Te Mbetesh shok Botes Se Rrejshme.

121. Te Deshta Pa Asnje Kufi, Jo Pse e Kishe Ate Bukuri,, Por Pse Kishe
Shpirt e Zemer, Sikur Ti Nuk Pash Une Femer.

122. S'te Harrova Une Akoma Edhe Pse Kurr Nuk Do Te Harroj e Di Se Nje Dite
Edhe Une Do Te Vdes Por Deri Ne Vdekje Te Rrespektoj..

123. Nuk e Di Tash Se Ku Gjendesh, Shoqja Ime e Perjetshme, Ne Zemren Time
Do Te Mbetesh e Paharruar Dhe e Pavdekshme.

124. Ti Je 1 Tatu Qe e Kom Bo Eeh Jom Penduu Ti Je Nje e Kalume Qe Per Mu
Tasht Je Harruu.

125. Munohesh Mem Shkatru Jeten Ferr Don Me Ma Bo Amo Si Un Kushtrimi Nana
S'qet Mo.

126. Te Deshiroj Shum Fat. Jet Te Lumtur e Te Gjat.Kurr Mos u Kthefsh Qafen
e Thefsh Ket Deshir e Kam Per Ty...Ti e Din Kush Je .

127. Te Deshta Shum Po Ma Nuk Te Dua Qajo Ma e Keqja Qe Ti Po Me Don Mua.

128. Ma Mire Ishte Jeta Sikur T`mos Ishte Vdekja.Ma e Mire Ishte Dashnia
Sikur T`Mos Ish Tradhtia.

129. Me Mesove Si Te Dua.Me Mesove Si Te Dashuroj.Por Kurr Nuk Me Mesove Se
Kur Te Humb Si Te Te Harroj.

130. Te Dy Do Te Shkojm Ne Ferr Ti Se e Vrave Nje Zemer Te Pafaj Dhe Un Pse
Dashurova Vrasesin e Saj.

131. Ende Respekt Per Ata Qe Ver8 Um Respektojn.Ende Dhun e Egersi Per Ata
Qe e Teprojn.

132. Ku Karin Ken Ma Heret Kta Kullera Mafiasha e Dillera Qe Deri Dje Ken
Fmi Tash u Bonen Hitlera.

133. Po Mwjen Keq q* Nuk Tdu Po Kurr Ti Per Mu Ski Egzistu Kshtu Qe Nrrs>
>Munesh Me Shku.

134. Kurr S'tkom Dasht Kurr Sta Kom Rras Me Ty Kom Pshtjell Weq Njonen Me 1
Wen Me Plas.

135. Spo Di Qa Me Bo Kur Pe Shoh Qe S'shkon Mo Jom Hi Si Me 1 Tunell Ku o
Weq Terr Sdi Qysh Met Thon Po o Sikur Jeta N'ferr.

136. Shum Kan Qef Mem Puth Shum Kan Qef Mem Dasht Shum Kan Qef Me Kalu Me Mu
Po Un Weq Njo e Duu.

137. Me Dor Ne Zemer Jom Ka Thom Se Me Ka Marr Malli Per Dikon

138. Kur Je Me Mu Ti Krejt i Bon Nal Zemer Se> >Kshtu Nuk Shkon...

139. Gjaku Jem i Flliqt Tash Pot Kallxon Ruju Shoq Prej Saj Se Te Helmon

140. Boll Po Munohen Do Zemren Me Ma Plas . Po Apet Se Apet Ajo e Jema Ka Mu
Kon (L).

141. Ata Qe Nuk M'njohin Menojn Qe Po Luj Loja Se Din Qe Kur e Boj 1 Sen Jom
I Gatshem Per Pasoja.

141. Gabimi i Par Falet , I Dyti Qortohet , I Treti En P*** Te Nones Qohet

142. N'jet Krejt Si Ti i Kom Provu Kom Gabu Po Kurr Ma Nuk Muna Me Pshtu...

143. Von T'ka Ra N'men...Von e Ki Kuptu...Tash Qe Ti Pom Don Mu Un Jom Tu
T'harru

144. Vet Dashte Tash Jeto Me Denim...Arten e Vjeter Munesh Me Majt Kujtim..!

145. Boll i Meqem Po Don Me Dal Prej Inatit Po Don Mu Kall...1


146. Nuk Po Thom Qe Krejt i Kom Po Per Ty Krejt i Boj Nese M'tradhton Ta
Fali Po Kurr Nuk Ta Harroj...

147. Sum Kerset Mo Per Jeten Tone Krejt Qka Ndodhi Vetit Ja Bone

148. Pom Dhimesh Met Lon e Po Ta Boj Rrafsh Se Prej Zemres Tem Moti T'kom
Qit Jasht

149. Ruju Haver Ruju Te Kom Thon 1her Ik,Ik Se Ti Q* Ropt Krejt Vet,e Se
Shti Kerkon N'rrezik

150. Tulifar Veni Tu Hi u Rrita Belagjike Prishtinalike e N'gjak e Rrast
Problematike...

151. Sdi a e Ke Wrejt Qe Qdo Kufi e Ke Kalu Po un Wet Pasna Faj Qe Kaq Shum
T'pasna Duru

152. Ksi Si Un Ska Shum Kerkun Nese Ka Dikun e Kom Qit N'kit Bot Un

153. Me Krejt Dot Lufoj.Luft Me Krejt Do Te Shpall Se Me Don Dhe Te Du
Askush Smundet Me
Na Nda

154. Sjom Sikur Ato Qe Vetem Endrrojn Qe Kan Frik Nga Hija e Vet Eh Se Din
Qfar Dojn

155. Ki Menu q* T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

156. Munohna Nuk Gzohna...Po Zorr e Kom Pa Ty... Krejt Llom Po Bona Kur Spo
Te Sho Me Sy

157. Po Du Sonte Met Gjet...Po Du Sonte Met Pa... Harro Qka Te Thash Po Te
Pres Ku Te Lash...

158. Spo Nalna Po Flas...Pot Pengoj Plas

159. Kur T'thom Shuj Ti As 1 Fjal Mos e Thuj Se Une Edhe Pse T'du Muj Shum
Shpejt Met Harru

160. Te Duket Esht e Leht Vetmia Herdokudo Do Te Bin N'men Fjalit e Mija

161. Folum Qka Dush Se Mu Sum Prek Se Te Une Emocionet Moti Kan Vdek..

162. Skom Lind Per Me Vujt Jom Msu Me Lujt Kush Osht Viktim Duhet Me u Rujt

164. Jasht Jom Femer Mbrenda Jom Dreq Mos Me Prek Me Dor Se Djegesh Let

165. Un Jom Qajo e Qimja e Nanes Qe e Luj Horen N'maje T'gjilpanes i Grahi
Kerit N'gishta T'kames Per Inati T'njanit

166. Mos Mendo Me Mu Me Lujt Se e Bon Veten Me Vujt

167. Osht Fakt Qe Kom Ndryshu Po Rrethanat Um Kan Detyru

168. Jom Msu Me T’pas Ngat Qdo Dit e Qdo Nat,Po Kom Qef Me Flejt Me Nejt Me
Ty Shum Gjat

169. Besoj Ngoj Shoqet Se Ma Mir e Ki,Un T’kallxoj Se Veq 1 Her N’zemer Ki
Me Hi

170. Shum Mir Po M’kujtohesh e Di Sa e Mir Me Dasht Ti Bohesh,S'kom Qef Me
Ta Bo Llokum T’du Shum Se e Di Qe Tranohesh

171. Kryesorja Qka Kom Dasht Mu ka realizu e Tash Munesh Veq Mem Harru

172. S’kish Met Sen N’ty Mu Ki Dok Si Vorr Ja Je Kon Edhe Ma Heret e Un Jom
Kon Qorr

173. Krejt i Blen Me Pare Po Dashnin Sun e Blen Pa Marr Parasysh a T'vyn
Hajde Te Un e Gjen

174. Po i Shoh Njerzt Qe Shpinen Ma Paskan Kthy ... I Shoh Njerzit Per Rreth
Me Plot Inat N'Sy

175. Syn Mos u Mundo Mu Callaku Qe Mem Shti Me Xhelozu..Se Shyqyr Zotit
Moshen e Kam Ndrru e Shum Si Ti i Kam Kalu.

176. T'kom Kallxu Qe S'kom Zemer Me T'tradhtu Gjith T'kom Dashuru Kurr S'kom
Aktruu

177. Tash Mu Kape N `shok Po Shihet Qe Per Inati e Ki... E Di Qe M`don Po 1
Xhelozi N`zemer T`ka

178. Mos M`thirr Mo "Hanny" Mos M`thirr Mo "Zemer" Tash Jem Veq Shok Muneesh
Mem Thirr Veq N`emeer

179. Kon e Qon Ti N'ferr Kur Je Amater...Ti Endrron Mem Pas Ne Dhom Veq Love
Poster

180. Je Munu Me Lujt Pom Wjen Mir q* Ske Mujt Se Bash Qikjo... Ka Met Bo Me
Wujt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
MSN NICKNAME SHQIP part.3
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Ne dhe Ndjenjat :: Poezi-
Kërce tek: