Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


ஜ..:: KuMaNoVa4ever The BesT In The World MusiC 4 Ever ::.. ஜ
 
ForumPortaliGalleryTV LIVELatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Poezi Dashurie Shqip

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dj-X-van
Administrator
Administrator
Dj-X-van


Numri i postimeve : 18
Age : 33
Registration date : 19/11/2008

Poezi Dashurie Shqip Empty
MesazhTitulli: Poezi Dashurie Shqip   Poezi Dashurie Shqip Icon_minitimeWed Nov 19, 2008 1:10 am

Poezi Dashurie Shqip


Larg meje

Ike diku larg me tënden deshir me harrove mua , e nuk me the lamtumir .
Më kujtoet ajo dit kur e dham besen te betuar ne te dy , zbashku ta kalojmë jeten .

Rreshti i shkruar aspak smë trazon , sepse zemra ime pergjithmon te don , shih si shkon rinia kot vetëm në vaj e lot vetëm nje gje e mendoj te vdes apo te jetoj .

* * *

Dashuria ne podrum

Në vitet shkollore në nje dhom te erresuar ëmbel bisedonim dy te dashuruar , i bëj pyetje vetes pergjigje me fjal ska , vall ajo qe i bashkon dy zemra emrin si e ka . Si i thojn kesaj gjeje vall a ka emer kur lëshoet buza mbi buzë e zemra mbi zemër .
Dy te dashuruarit pëgjigje kërkojnë e zmerat e tyre kthehen e thojn : Me buzë mbi buzë ndjej nje embelsi e zemër mbi zmër i thojn” Dashuri ”

* * *

Vaji i bilbilit

Një bilbil i bukur shum netë po këndon , dashurin e humbur me lot po e vajton , ai bilbil i bukur me ze qe po qanë ndarjen e te dashures me lot po e lan , at bilbil të gjor ska më kush qe e ngroh ,plaget e tij ne zemer ska kush ja shëron , ai bilbil nga dal po dëpsoet zemra e tij edhe nga dal po dopsoet , vajto bilbil vajto për fatin tend te zi se edhe mua më ngjau e njejta ” Tradhëti ”

* * *

A e dini

Sum jam i merzitur malli po me mbyt , syt me jan verbuar , qe ku ti ke shkuar , që sa koh u ben qe më ste kam pare , lotet po me pikojne mali me ka marrë, ate dit ti kur shkove ti më nuk u ktheve , nje plag ma bere dhe diçka më rrëmbeve , shkove dhe u trete humbe diku larg e la nje një djal në vuajtje ne ket jet pa fat , ti tani jeton , mendon per ardhmeri , se te don nje djal kët ” a e din ”

* * *

Pranoe ket leter

Nje her gabova se te dashurva , ne duart e tua krejt sishte u leshova ,
Por tani eshet vone kaloi çdo gje vuajtjet dhe gzimet nuk kthehen me !
Shum kam vuajtur dhe shum do te vuaj prej kur me the se ker e kam merituar ,
Ne zemren time ësht vulosur nje emer , vetem ty e dashur te mbaj ne zemer ,
Të kam lypur shum , ndër uje e hënë por nuk te gjeta se ishe e nxenë,
Nuk e di pse , smë thua mirdita apo lamtumir të pengon dikush apo ske dëshir ,
Tani ti nuk mundesh te ecësh krenar , sepse shumica e din se ti je tradhëtare ,
Mirpo këto per mua nuk jan azgje teper ne qoft se je mësuar mos tradheto dikend tjeter,

* * *

Vdekja

Pse oj vdekje askush nuk te don pse gjithkush ty te debon , eja te unë me mall te pres , mos shko te ajo e cila sdon te vdes , nuk don te vdes leje te jetoj eja te unëse fort te kërkoj merrem ne gjum mos ke mëshir eja se jam në momentin e vështir , Në ate moment oj vdekje asgje ste adhuroj vetem ty oj vdekje ty të kërkoj .

* * *

Kthehu

Lumturin qe patem ende e kujtoj kthehu po te lutem se smund te harroj , isha i lumtur ne përqafimet tua nuk mund te harroj por te dua i kujtoj çastet e jetes son kthehu po te lutem kthehu sa sështe vonë.

* * *

Perse ne vetmi

Kur te vdes ju lutem mos me vajtoni lule mbi varrin mos ma çoni se do te vdes ne nostalgji duke kënduar keng per vetmi , perse mbeta ne vetmi asgje per mua nuk eshet kënaqesi pse ti shkon e me le ne vetmi , ne ket moment te qet hëna ne qiell ndriçon mua nje breng e madhe zemren ma copton .

* * *

Pse me pyet e dashur , se athuat të dua

Pse nuk me beson se je thell me mua , pse nuk i shiqon keto syt e mi qe per ty lotojnsi ndonje femi , pse ti nuk i pyet keto buzet e mia qe jan shkrumuar nga dashuria , pse ti nuk e dgjon zerin tim te gjor qe rrahjet e saja te shejta tingullojn si ora , pse ti nuk e pyet trupin tim qee eshet terthar qe nga ai filim i takimit , pa ty me nuk gjej shpetim mbi tok perveç te jem me ty .

Nuk di a me beson, dhe a me don por me thuaj te verteten pse po me harron , thuaj te verteten sa te duash , sepse jam ne gjendje per kete te ma thuash , mos vuaj per nje djal te mjere qe ne jeten e tij nuk pati pranëver , por krenar vdiq dhe krenar jetoi vajzen qe e deshti gjer ne vdekje se harroi .

* * *

Para ndarjes

Po shkoj elira ne mergim se vendi nuk me mban dhe fatin tend dhe fatin tim i ndan nje oqean , e rend ndarja sa nje mal nje mal qe nuk ka shok por sna ndahen zemrat mbushur kur jan shkrir ne tokë , ne vendin tim i lumtur metesh thesari im thesar me vjen nje ze nga larg ne vesh te kthehesh o qyqan , shtrengimi i dores vjen me mua ne udhetim trokitja e zemres sime ngal me ty ne vendin tim .

* * *

Zjarri i dashuris

Erdh pranvera me plot gjelbrime seç mi ngjall disa kujtime i kujtoj ditet e rinis ku e ndezem zjarrin e dashuris ate kujtoet kur u ndame snje fjal nuk e tham tani rri dhe mednoj ndarjen ton po e mallkoj , pyes veten vall ku je si e harrove ate dashuri jetan ty ma permbyse paskam pasur fat te zi .

* * *

Emrin e ke tradheti

Te quajta dashuri por ishte e kot , te endrrova si princesh e endrrave te mia por ajo shpejt mbaroj , te fala jeten se te quajta dashuri me thojn se emrin e ke tradheti , por me nuk i besoj askujt me than se gaboj nese te dashuroj , e une me besnikrin tende tani veten e mallkoj , besn nuk e mbajte e me tradhetove mendon se do te jesh e lumtur me avanturen tende , tani ndoshta je por deri ne fund jo emrin e ke tradheti e me von do ta kuptosh edhe ti .

* * *

Fati

Pran varrit rri , per varr pregaditem çka me duhet jeta kur me ty nuk shiemi ah sa te dua ti nuk e din se nga duart e tua helmin e kisha pirë, dy rreshta shkrimi dy rreshta kujtimi kur te merr malli per mua shiqo dhe lexo se çte kam shkrua , ndoshta ishe e re ate dit qe pranova pasi me ate dashurin tende aq leht u mashtrova . Shocked Shocked Cool Smile
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Poezi Dashurie Shqip
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» poezi extra shum smut hehehe
» Poezi nr. 2
» Poezi nr.3
» shum Poezi te bukura 1
» Poezi vetem per zemren tane!!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Ne dhe Ndjenjat :: Poezi-
Kërce tek: